انتخاب سایز گردنبند برای کودکان

 

  زمان مطالعه 5 دقیقه   

     

  انتخاب سایز گردنبند برای کودکان 

    

 تنوع طلای کودکانه بالطبع برای کودکان دختر بیشتر است. ما در اینجا به شما  ایده‌های زیبا و جذابی را برای آراستن دختر و یا پسر بچه خود به نحوی شیک،  بامزه و در عین حال امن که برای پوشش طولانی مدت مناسب باشد را نشان  خواهیم داد.

   

همه  افراد دوست دارند تا کودکان خود را زیبا بپوشانند. از این رو همیشه در این  فکر هستند که چگونه با استفاده از طلای کودکانه می توانند استایلی منحصر و  خاص برای کودکان خود ایجاد کنند. در ذهن بیشتر والدین همیشه یک سوال وجود  دارد: “کدام آکسسوارها و یا جواهرات، مناسب کودک من و نوع لباس او می  باشند؟ این مورد بویژه در مورد کودکان پسر صدق می کند. چراکه تنوع طلای  کودکانه بالطبع برای کودکان دختر بیشتر است. ما در اینجا به شما ایده های  زیبا و جذابی را برای آراستن دختر و یا پسر بچه خود به نحوی شیک، بامزه و  در عین حال امن که برای پوشش طولانی مدت مناسب باشد را نشان خواهیم داد. پس  با مطالعه ادامه مطلب ما را همراهی کنید. هنگامی که نوبت به انتخاب  جواهرات و اشیای قیمتی می رسد، گزینه های بسیار زیادی برای مردان و زنان  وجود دارد. ولی زمانیکه نوبت به کوچکترها و در اصل کودکان می رسد، تعداد  گزینه ها و انتخاب هایی که باعث جلب توجه شوند، محدودتر است.

انتخاب سایز گردنبند برای کودکان:

سایزهای زیر بر اساس متوسط و میانگین  جهانی تهیه شده­ اند. بدون این «جدول معیار» نیز اندازه گرفتن خودِ گردن  کودک با یک متر پارچه­ای و اضافه کردن حدود ۵ سانت به اندازه­ ی به دست آمده  در تعیین سایز گردنبند راهنمای مناسبی برای شما خواهد بود؛ اما در صورت  تمایل به استفاده از سایز­­های میانگین زیر حتما آنها را با کودک خاص  موردنظرتان مطابقت دهید تا از انتخاب سایز مناسب گردنبند اطمینان حاصل  فرمایید.

نوزاد (از ۰ تا ۶ ماهگی): محیط دور گردنبند بین ۲۵٫۵ تا ۲۸ سانتیمتر

نوپا (از ۵ تا ۱۰ ماهگی): محیط دور گردنبند بین ۲۸ تا ۳۰٫۵ سانتیمتر

نوپا (از ۱۰ ماهگی تا ۴ سالگی): محیط دور گردنبند بین ۳۰٫۵ تا ۳۳ سانتیمتر

کودک (از ۴ تا ۷ سالگی): محیط دور گردنبند از ۳۵٫۵ سانتیمتر به بالا

کودک (از ۷ سال به بالا): محیط دور گردنبند از ۴۰٫۵ سانتیمتر به بالا

نوجوانان: برای افراد  نوجوان شما می­توانید گستره ­ی بسیار متنوع­ تری از سایز گردنبند را در نظر  داشته باشید. برخی از لباس­ها با گردنبند بلند جلوه­ ی بیشتری می­ یابند، در  حالیکه برخی دیگر از لباس ها با انواع گردنبند کوتاه هماهنگی بیشتری دارند.  در این سنین سایز گردنبند بیشتر وابسته به سبک پوشش و سلیقه افراد است تا  مسائلی همچون جهش رشد و ایمنی که برای کودکان در سنین پایین­تر حائز اهمیت  اساسی است.

شیوه ­ی سایز ­گرفتن با استفاده از متر پارچه ­ای:

متر اندازه­ گیری را بر انحنای قاعده ­ی  گردن بیاندازید و سپس آن را تا نقطه­ ی دلخواه­تان بر سینه که می­خواهید  پلاک گردنبند در آنجا آویزان گردد ادامه دهید. سپس متر را تا بازگشت به  نقطه­ ی شروع و بوجود آمدن یک حلقه­ ی بسته­ باز هم بکشید. در اینجا عدد  حاضر بر متر سایز صحیح گردنبند دلخواه­تان است. شما می­توانید برای سبک­های  مختلف دیگر متر پارچه­ای خود را به همین ترتیب در وضعیت­های متفاوت دیگری  قرار دهید و اندازه ­ی صحیح را به ­دست آورید.

شیوه ­ی سایز گرفتن با استفاده از روبان یا نخ کاموا:

روبان یا تکه­ای بلند از نخ کاموا (یا هر  ریسمان لطیف و راحت دیگری) را بر انحنای قاعده­ ی گردن بیاندازید. دقت کنید  که نقطه ­ی شروع ریسمان درست مماس با کناره­ی گردن باشد. حال ریسمان را تا  جایی که قرار است گردنبند قرار گیرد ادامه دهید. سپس به نقطه­ ی شروع ریسمان  در کنار گردن بازگردید. اکنون با قرار دادن بخش استفاده شده­ ی کاموا یا  روبان بطور صاف و مستقیم در مقابل یک خط­ کش یا متر می­توانید شاهد سایز  مناسب گردنبند دلخواه خود باشید

 

سایز گرفتن مچ دست کودکان

برای انتخاب دستبند طلا مناسب کودکان نیاز  دارید سایز کودک را به خوبی اندازه گیری کنیم. برای این که بتوانیم سایز  دست کودکمان را بگیریم، نیاز داریم که دور مچش را اندازه بگیریم. با توجه  به این که دستبند مانند النگو نیست که سایزش به این سادگی تغییر نکند. اما  برای این که از دست کودک بیرون نیافتد، لازم است که اندازه مچش را بگیریم.  برای این کار، فقط کافی است یک کاموا یا روبان باریک، دور مچ کودک ببندیم.  دو طرف نخ را به هم برسانیم. شست کودک را توی دستش جمع کنید و عریض ترین  بخش دست را پیدا کنید.

کاموا یا روبان باید جایی پایین تر از مچ و  نزدیک به جایی باشد که دستبند ممکن است از آن جا بیرون بیاید. این اندازه  گیری برای این است که دستبند از دست بیرون نیاید. محل مناسب را که روی دست  پیدا کردیم، با خودکار نشانه ای روی کاموا یا روبان می گذاریم. بعد از آن  با خط کش، از ابتدای کاموا تا محل علامت گذاری شده اندازه گیری می کنیم. با  این کار، دستبند کودکان، نه زیاد گشاد می شود که از دست بیرون بیاید، نه  آن قدر تنگ می شود که روی دست بسته نشود. این نوع اندازه گیری، بهترین روش  برای رسیدن به سایز درست است.

سایز مچ کودک برای کادو

یکی دیگر از چالش های انتخاب دستبند طلا  مناسب کودکان اندازه گیری و سایز کردن مچ کودک است.اگر بخواهیم برای کودک  خودمان خرید کنیم، گرفتن سایز مچ دست، خیلی سختی ندارد. حتی می توانم همان  طور که توی بغلمان گرفتیمش، دستبندهای متفاوت را برایش امتحان کنیم. اما  معمولاً به کودکان کادو می دهند. این جاست که اندازه مچ دست کودک، سوال می  شود. برای جواب دادن به این سوال لازم است که بدانید کودک مورد نظر شما چند  ساله است.

اگر کودک شما زیر یک سال باشد، طول دستبند  طلا مناسب کودکان باید نهایتاً ۱۲ سانتی متری باشد. برای کودکان یک تا دو  ساله، دستبند ۱۳ سانتی متری مناسب است. بازه دو تا پنج سال، دستبندها با ۱۴  سانت انتخاب می شوند. بین ۵ تا ۹ سال، دستبند ۱۵ سانتی متری روی دست کودک  اندازه می شود. و نه تا سیزده ساله ها، می توانند از دستبند ۱۶ سانتی متری  استفاده کنند.البته این اعداد، حدودی هستند و اگر کودکی هست که کمی تپل تر  است، مسلماً اندازه دستبند هم ممکن است اندازه گفته شده برایش کوچک باشد.  اینها اندازه استاندارد بودند و امکان خطا در کودک های مختلف، ممکن است  وجود داشته باشد.

منبع :

https://saednews.com//