نکات قابل توجه در انتخاب لباس کودک

   زمان مطالعه 2 دقیقه

نکات قابل توجه در انتخاب لباس کودک خرید لباس بچه شیرین است؛ اما آنقدرها هم آسان نیست.به ویژه که باید به نکات خاصی در مورد آن دقت کنید. نگرانی‌ها از انتخاب سایز و جنس شروع می‌شود تا به راحتی و قیمت مناسب برسد.

خرید لباس کودک با تمام هیجان انگیز بودنش، می تواند چالش برانگیز هم باشد. اگر می خواهید برای نوزاد لباس بخرید، یا دختر و پسر بودنش را نمی دانید، یا به دلیل رشد سریع نوزاد، در انتخاب اندازه دچار مشکل می شوید. خرید لباس برای خردسالان هم به دلایلی مشابه، دقت بالایی می خواهد. با رعایت نکات مهم خرید لباس کودک، می توانید همان لبخند و ذوق زدگی را که انتظار دارید، در کودکتان هم ببینید.

انتخاب سیسمونی  مناسب برای کودک

امنیت لباس کودک

مهم ترین نکته در انتخاب لباس کودک امنیت است.بهتر است از خرید لباس هایی که دکمه، پاپیون و بند دارند جلوگیری کنید، چرا که ممکن است دور دست، پا یا گردن کودک شما بپیچد و خطر خفگی را در پی داشته باشد.نکته قابل توجه این است که در صورت وجود تزیینات در لباس کودک، این تزیینات به لباس محکم دوخته شده باشند.

جنس لباس کودک

در خرید لباس کودک به سلیقه کودک هم اهمیت دهید و سعی کنید لباسی که برای فرزندتان میخرید مورد پسند خودش هم باشد زیرا اگر کودک لباس را دوست نداشته باشد هرگز آن را نخواهد پوشید.موقع خرید لباس برای کودک در صورت امکان آن را پرو کنید و ببینید رنگ آن به پوست فرزندتان می آید یا نه، اگر رنگ لباس با رنگ پوست کودک هماهنگی نداشته باشد روی چهره کودک تاثیر منفی میگذارد.

استایل راحت را انتخاب کنید

لباس بچه ای را انتخاب کنید که پوشیدنش راحت تر است. این نکته به ویژه زمانی که می خواهید لباس بچه ها به خصوص نوزادان را عوض کنید به کارتان می آید.از خرید لباس هایی با یقه تنگ یا دکمه های زیاد و ریز خودداری کنید.به جای آن از لباس هایی با کمر کش، زیپ دار و یقه های آزاد استفاده کنید.در هنگام خرید سرهمی حواستان باشد سرهمی بخرید که اگر لازم شد فرزندتان را به ویژه در طول شب تعویض کنید به راحتی بتوانید پاهای او را از لباس خارج کنید.اگر برای بچه های بزرگ تر خرید می کنید؛ بازهم این نکته را در نظر داشته باشید که کودک باید بتواند لباس را بدون کمک شما بپوشد.یادتان باشد شلوارهایی را که کمر آنها با کش قابل تغییر سایز دارند؛ انتخاب کنید.

برای خردسالان لباس کاملا اندازه نخرید

خردسالان به سرعت رشد می کنند. درنتیجه اگر لباسی کاملا اندازه آن ها بخرید، نهایتا تا ۳ ماه آن را می توانند بر تن کنند. همیشه، اندازه کمی بزرگ تر مثلا ۶ تا ۹ ماه بعد خردسالان را برای خرید لباس کودک در نظر بگیرید.اگر اندازه دقیق لباس را نمی دانید، بچه ها را همراه خود ببریداگر اندازه های دقیق فرزندتان را نمی دانید یا در اندازه های یک برند خاص لباس کودک، تردید دارید؛ بهترین کار همراه بردن بچه ها هنگام خرید لباس است. اجازه بدهید بچه ها لباس را انتخاب کنند. اما با خرید زیاد لباس های گران قیمت، آن ها را بیش ازاندازه به اصطلاح لوس نکنید. اجازه دهید در حد فهم شان ارزش پول را درک کنند