زمان  خواندن ۶ دقیقه

روش های سرمایه گذاری برای آینده فرزندان

 


هر پدر و مادری نگران آینده فرزند خود است و در طول رشد کودک یکی از این نگرانی ها سرمایه گذاری برای آینده کودکان است.کاش همه چیز به سادگی گذشته بود و میتوانستیم فقط با یک قلک به اهداف آرزوهایمان برسیم!


باید بگوییم دیگر داخل این قلک ها خبری از پول نیست، داخل آن ها، جادویی برای ساخت یک آینده رویایی است.


کودکانی که امروز پیش روی ما مشغول بازی و تفریح هستند بزرگ خواهند شد و هزینه ها و نیازهایشان نیز همراه با آنها بزرگتر خواهد شد و برای تامین هزینه هایی مانند هزینه های تحصیل، ازدواج، خرید مسکن، جهیزیه و ... نیاز به کمک والدین خود خواهند داشت.


این مهم قطعا میتواند از حالا فشارهای روانی زیادی را به والدین و سبک زندگی آنها وارد کند، ولی اگر یک راه برای حل این مشکلات و کاهش این استرس و فشارهای روانی وجود داشته باشد چقدر بر رفتار والدین تاثیر گزار خواهد بود؟


والدین برای پرورش صحیح فرزند خود تلاش های بسیاری انجام می دهند تا در آینده نیز براحتی بتوانند زندگی کنند و در مدیریت مالی زندگی به مشکل برنخورند. در این میان سرمایه گذاری برای آینده کودکان این نگرانی را کم می کند.


روش های زیادی برای سرمایه گذاری برای آینده کودکان وجود دارد که در زیر به برخی از بهترین روش ها اشاره می شود:

۱- افتتاح حساب بانکی پس انداز

پدر و مادر ها می توانند با افتتاح حساب بانکی برای کودکان و واریز مستمر پول به آن حساب، سرمایه گذاری خوبی برای کودکان خود داشته باشند و حتی می توانند از پول هایی که فرزندشان در طول کودکی هدیه و یا عیدی می گیرد این کار را انجام دهند.


تعریف حساب پس انداز


حساب پس انداز، حسابی است که دارنده آن طی قراردادی پول خود را در یک محدوده زمانی در اختیار بانک قرار می دهد تا بانک با آن کار کند و سودی نیز به صاحب حساب بدهد.


حمل پول نقد یا نگهداری آن در خانه خطراتی را به همراه دارد. اما حساب پس انداز بانکی این امکان را به شما می دهد که وجوه نقدی خود را ایمن نگاه دارید و هر گاه نیاز داشتید آن را پس بگیرید. پول نقد همیشه شما را وسوسه می کند تا بیشتر خرج کنید. اما یک حساب پس انداز کمک می کند که وجوه نقدی خود را کنار بگذارید و به اهداف تان برسید.


یکی از مزیت های این نوع حساب بانکی، دسترسی آسان به پولتان است. شما به راحتی می توانید پول را از حساب خود بردارید یا به حساب دیگری انتقال دهید. شما در هر لحظه از زمان می توانید از طریق دستگاه های خودپرداز پول برداشت کنید یا قبض هایتان را بپردازید یا وجهی را انتقال دهید.


۲- سرمایه گذاری در بیمه عمر وتامین اتیه

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری برای آینده کودکان، سرمایه گذاری در بیمه عمر است که شرکت های مختلف بیمه این کار را انجام می دهند و به این صورت است که ماهیانه مبلغ مشخصی را برای شرکت مربوطه واریز می کنند.


شاید برای بسیاری از ما نام بیمه همراه شده باشد با حادثه، بیماری و خسارت. اما این بیمه کاملاً متفاوت است، چراکه پوشش اصلی این بیمه‌نامه، آینده را بیمه می‌کند.


بیمه عمر و سرمایه‌گذاری کودکان یکی از مهم‌ترین بیمه‌نامه‌ها در جهان است.


بیمه عمر علاوه بر پوشش‌های درمان و بیماری، یک راه سرمایه‌گذاری مطمئن برای آینده فرزندان است.


در این بیمه حق بیمه پرداختی شما هرسال جمع می‌شود و به آن سود تعلق خواهد گرفت. در طی سال‌های قرارداد بیمه این حق بیمه‌ها جمع می‌شود و به مبلغی قابل‌توجه تبدیل می‌شود و در انتها به فرزند شما پرداخت می‌شود تا سرمایه‌ای برای شروع زندگی داشته باشد.


در کنار این سرمایه‌گذاری، در تمام این سال‌ها فرزند شما تحت پوشش بیمه درمانی قرار خواهد گرفت .


وام بدون ضامن و دردسر


خیلی مواقع پدر و مادر می‌خواهند خواسته‌های فرزند خود را برآورده سازند اما مشکلات مالی جلوی این کار را می‌گیرد.


کلاس‌های فوق‌برنامه و هزینه‌های تحصیلی نیز بخش دیگری از هزینه‌های فرزندان است که بعضاً به دلیل مشکلات مالی نادیده گرفته می‌شود.


یکی از مزایای بیمه عمر و سرمایه‌گذاری امکان دریافت وام است. وامی که نه نیاز به ضامن دارد، نه نیاز به کاغذبازی.


با وام بیمه عمر و سرمایه‌گذاری می‌توان بسیاری از آرزوها و نیازهای فرزندان را برطرف کرد.


این وام از حق بیمه پرداختی خود شما پرداخت می‌گردد و در طول قرارداد بیمه عمر می‌توانید هرچند بار که نیاز داشته باشید وام بگیرید.

نمایندگی مجاز بیمه

https://instagram.com/safora_ebrahimii?utm_medium=copy_link۳- سرمایه گذاری در بورس

بعضی از خانواده ها می توانند با درست کردن حساب کاربری در سازمان بورس و آموزش آن به کودکان برای آن ها سرمایه گذاری کنند که این کار البته با ریسک هایی شاید همراه باشد.


سرمایه گذاری در بورس نیز روش خوبی برای آینده بلند مدت برای فرزندان می باشد. خانواده هایی که با سرمایه گذاری در بورس آشنایی دارند میتوانند در ابتدا اقدام به دریافت کد بورسی آفلاین برای فرزندان خود و خرید سهم های بنیادی در بازار کنند تا در بلندمدت سود خیلی خوبی کسب کنند. اگر خانواده ها با خرید و فروش در بورس آشنایی ندارند میتوانند با دریافت کدبورسی برای فرزندان خود اقدام به خرید عرضه اولیه برای کودکان خود نمایندو به چشم سرمایه‌گذاری بلند مدت بهش نگاه کنم.۴- خرید طلا و زیور آلات

روش دیگر سرمایه گذاری برای آینده کودکان، خرید طلا و نگهداری آن است که باعث می شود در طولانی مدت سود فراوانی را حاصل کند.


چون قرار است طلا را با دید سرمایه گذاری خریداری کنید به اجرت ساخت و مالیات و … طلا هم توجه داشته باشید تا قسمت زیادی از پولتان صرف هزینه های اضافی نشود. به دلیل وجود اینگونه مشکلات برای خرید طلا خیلی از افراد سرمایه گذاری در سکه را نسبت به طلا روش مناسب تری برای سرمایه گذاری میدانند.


خلاصه مطلب و کلام پایانی

خانواده ها می توانند با اختصاص دادن مبلغی در ماه برای آینده کودکان خود و انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری آینده فرزندان خود را تضمین کنند و دیگر نگران آینده آن ها نباشند. روش های گوناگونی برای سرمایه گذاری کودکان وجود دارد ولی شما باید بهترین روش سرمایه گذاری برای کودکان را انتخاب کنید تا هم در بلند مدت بازدهی خیلی خوبی داشته باشد هم با توجه به تورم موجود در جامعه ارزش پولتان کم نشود، هم با حداقل ریسک پذیری همراه باشد تا در شرایط بحرانی و غیر قابل کنترل و غیر قابل پیش بینی بتواند امنیت خاطر برای خانواده ها ایجاد کند. زمانی که برای پس انداز کردن به مشکل برخوردید، مایوس نشوید و به مقدار پولتان برای شروع پس انداز توجه نکنید چون با همین پول کم در مدت طولانی می توانید پس اندازتان را افزایش دهید و به استقلال مالی برسید و به هدف تان نزدیک تر شوید.

تجربه شخصی

من بوسیله نرم افزار همراه بانک امکان انتقال وجه مستمر را فعال کردم و از روزی پنج هزار تومن شروع کردم و وقتی به یه مبلغی می رسید که میشد سرمایه‌گذاری کرد سریع سرمایه‌گذاری میکردم 

مثلا قسطهای بیمه عمر را پرداخت میکردم  یا به پانصد هزار تومن می‌رسید سهام می‌خریدم و..... دیگه هم بهش فکر نمی‌کردم  

اگر این محتوا برای شما مفید بود میتوانید در اطلاع رسانی آن سهیم باشید وبه دوستان و نزدیکان خود ارسال بفرمایید.

موفق و پیروز باشیدمنبع : سایت ویرگول