اگر کودک دارید او را مجبور به رعایت این 7 قانون در خانه کنید

همه کودکان در اوایل سنین کودکی خود باید در خانه قوانینی داشته باشند و خود را ملزم به رعایت آن ها بدانند تا بتوانند در بزرگسالی زندگی بهتری داشته باشند.


داشتن رشته ای از قوانین در خانه و ملزم کردن کودک به رعایت ان ها می تواند کودک را از هر آسیب احتمالی روحی و جسمی دور کند و رعایت قوانین، و اصول اولیه زندگی را به آن ها آموزش دهد.

همانطور که گفته شد هدف از این قوانین اموزش اصول اولیه زندگی به کودکان می باشد.

1. قانون خوابیدن:ساعت خواب کودک

 برای رشد جسمی و ذهنی کودکان باید شب ها در یک ساعت مشخص و میزان کافی یعنی 9 تا 10 و نیم ساعت خواب با کیفیت داشته باشند.

2. قانون خرید: 

یک روز در هفته را مشخص کنید و برای خرید رفتن لیست تهیه کنید و از کودک خود نیز بخواهید هر چیزی که می خواهد به لیست شما اضافه کند. زیرا هر روز خرید رفتن و بدون برنامه و نیاز خرید کردن کودک را بد عادت و وابسته به خرید می کند.


3. قانون تماشای تلویزیون:

 برای تلویزیون دیدن کودک خود قانون تعیین کنید. کودک زیر 2 سال به هیچ عنوان نباید تلویزیون ببیند و بالای 2 سال نیز بیشتر از 2 ساعت تماشای تلویزیون در روز ممنوع است.


4. قانون خانوادگی غذا خوردن: 

سعی کنید حتی اگر شاغل هستید حداقل یک وعده غذایی در شبانه روز را با خانواده و در کنار جمع دیگر اعضای خانواده داشته باشید. موبایل، کتاب و هر فعالیت دیگری در این زمان ممنوع است.


5.قانون تشکر کردن:

به کودک خود یاد دهید که از دیگران به دلیل کارهایی که برای او انجام می دهند تشکر کند.


6.قانون مرتب نگه داشتن خانه:

در این قانون کودک از رفتار شما پیروی می کند پس در ابتدا بعد از اینکه هر چیزی را برداشتید ان را به سرجای خود برگردانید تا کودک نیز این عمل را فرابگیرد.


7. قانون اجازه گرفتن: 

این کار را نیز با رفتار خود به کودک آموزش دهید برای مثال با شروع فهم کودک زمان وارد شدن به اتاق او و یا برای دست زدن به وسایل او ازش اجازه بگیرید و بعد از 18 ماهگی نیز برای تعویض لباس کودک به او اطلاع دهید تا او نیز این رفتار را یاد بگیرد.

موفق و سربلند باشید